| anonim_4396 a întrebat:

E ciudat sa fii depresiv si sa urasti depresivii? Nu stiu, m-am saturat de starea asta monotona.
Imi plac oamenii veseli, chiar daca sunt prosti.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este puțin ciudat, dar sunt diferite stereotipuri de persoane depresive până la urmă happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum de ai ajuns la concluzia că oamenii veseli sunt prosti? Și depresivii sunt deștepți sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt veseli nu înseamnă că sunt si prosti din contra e mai ok sa fi vesel decât mereu trist și negativist. Pai oamenii care sunt mai depresivi sunt plictisitori deși nu putem generaliza depinde și în ce stadiu e.petreceți timpul lângă persoane vesele daca ție nu îți plac depresivii. probabil ai aceeași rutină și de asta ai aceasta stare, trebuie sa îți schimbi stilul să ieși din zona de confort.

| SERIALS a răspuns:

Am citit undeva ca multora nu le plac oamenii depresivi si pesimistii, fiindca gandesc negativ de multe ori, iar oamenii vor fericire si optimism in viata, daca nu ar exista speranta degeaba mai existam.