| aXy99 a întrebat:

Este valabila garantia (fizica) a unui produs (de exemplu electronic) daca nu este pe numele tau? Sa spunem in cazul in care ai primit cadou produsul respectiv sau l-ai cumparat 2nd hand.

Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Daca produsul respectiv se apla imca in perioada garantieie, si ai certificatul de garantie, chitanta(dupa caz), si desigur produsul sa aiba o defectiune care sa poata fi reparata de ei(adica daca ai un telefon si l spargi tu nu ti l schimba ca este in garantie, il schimba daca are el ceva din fabrica, sau de ex un tv care a fost trasnit. orice)nu conteaza pe al cui nume este, nu te intreaba nimeni asta. Sper ca te am ajutat. Funda?happy

| aXy99 explică (pentru Ursulet2019):

Sper sa ai dreptate laughing

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DA dacă ai factura, certificatul de garanție și produsul nu e desigilat

| aXy99 explică (pentru sierra1):

Cum adica sa nu fie desigilat produsul? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru aXy99):

Sigiliul de pe carcasă (după ce l-ai scos din ambalaj) atestă faptul că n-ai desfăcut aparatul la interior

| aXy99 explică (pentru sierra1):

Nu cred ca intelegi sarcasmul. Ce treaba are garantia cu desigilarea produsului? Vrei sa zici ca garantia de 2-3 ani e valabila doar daca tii produsul in tipla? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru aXy99):

Sigiliul! așa am scris mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da