| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un prieten care are un handicap de vedere şi vreau să vă întreb. Ce act îmi trebuie de la persoana cu handicap ca să parchez legal în locuri dedicate pentru. handicap. Dacă nu vă supăraţi să îmi daţi şi părticică din lege că este legal. El are Gradul 1 de handicap si are si Certificat de Nevazator. Vă mulţumesc.

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Dacă e nevăzător nu are voie să conducă.
Dacă conduce altcineva pentru el, n-are de ce să parcheze pe un loc special dedicat persoanelor cu handicap. E doar pasager, nu șofer.