| eddie1 a întrebat:

Eu sint cetetean strain nascut in ROMANIA -Bucuresti.
Cum se poate obtine certificat de nastere pe care l-am pierdut?

EDDIE

1 răspuns:
| Leea1234 a răspuns:

Ar fi bine sa te duci, si sa intrebi la ambasada tarii tale din romania!
dar tu locuiesti in romania?
daca da, incearca la politie prima data...ca sa declari ca l-ai pierdut, iar dupa aceea cred ca la primaria sectorului...banuiesc!
dar cel mai sigur, du-te la ambasada tarii tale din romania, ei stiu foarte bine ce pasi trebuie sa urmezi, pentru a obtine certificatul!