| Serban_Claudiu_1993 a întrebat:

Exista cineva care sa îmi zică dacă pot sa plec cu mașina din Germania în România cu mătușa si unchiul fără procura? Am 16 ani. Fără răspunsuri idioate unde sa scrie ca dacă vreau din România sa plec trebuie procura pentru ca am întrebat cum e din GERMANIA ÎN ROMÂNIA! Am dat de specimene de genul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti reintoarce in Romania si fara declaratie notariala. Doar la iesirea din Romania ai nevoie de declaratia notariala a ambilor parinti. Raspunsul este valabil doar daca parintii nu au domiciliul in Germania.

| Serban_Claudiu_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu au domiciliul aici în Germania. Mulțumesc!