| BrokenAngels a întrebat:

Există posibilități, ca starea de urgență să se mai prelungească după 15 mai?

28 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse foarte mari ca starea de urgenta sa fie prelungita pana la 16 iunie, deoarece cazurile de contaminare cu virusul corona sunt in crestre masiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da exista destul posibilitati

| BrokenAngels explică (pentru suntserios):

Ți-am raportat răspunsul, fiindcă este scris greșit, din punct de vedere gramatical. Nu îmi dau seama, cum ai reușit să devii printre cei mai de seamă utilizatori.

| suntserios a răspuns (pentru BrokenAngels):

Sufăr ca mi ai raportat răspunsul din motivul ca am uitat un e. Deja plang. Poti sa mi le raportezi pe toate

| Alexandr1onnn a răspuns (pentru BrokenAngels):

Eu nu îmi dau seama cum ai ajuns tu senior fără să știi ce se întâmplă de fapt pe acest site... Este un site unde oamenii caută consiliere, nu meditații la gramatică, 'psihologi', nu 'profesori de limba română'...

| Wr3nch a răspuns:

Posibilitatea da dar probabil nu. Deja lumea isi pierde rabdare si daca o mai lungesc mult o sa fie probleme majore cu economia (si asa deja multi bani au fost pierduti cu turismul si concediile de paste/1 mai). Eu personal cred ca nu o vor prelungi.

| Tian44 a răspuns:

Da, in cazul in care o sa apara o explozie de cazuri. Oricum parerea mea e ca starea de urgenta ar trebui sa ramana macar pana in 15 iunie pentru ca dupa 15 mai toata lumea o sa iasa afara si nu o sa fie bine. dar aia e fie ce o fi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

Si daca o sa iasa dupa 15 iunie?

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o sa iasa pentru ca deja e oficial. atat timp cat nu apare explozie de cazuri pe 15 mai iese.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

Altceva te-am intrebat
'' trebui sa ramana macar pana in 15 iunie pentru ca dupa 15 mai toata lumea o sa iasa afara si nu o sa fie bine. ''

daca o sa iasa toata lumea pe 15 iunie o sa fie bine?

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, imi pare rau, m-am grabit. Da ar fi super bine happy pericolul ar fi mult mai mic cu inca o luna de stare de urgenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

Care e diferenta intre mai si iunie? laughing
in afara ca se mai adanceste putin ''cresterea negativa''?

ai mai sta 5 ani in casa daca nu apare vaccin in 5 ani?

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Diferenta e uriasa... acum au inceput sa scada cazurile noi, daca in 15 mai se iese afara inca sunt oameni infectati multi. In 15 iunie ar fi mult mai putini sau poate 0, luna asta poate face diferenta. Gandeste-te, pe 15 mai o sa iasa toti... in 10 zile se poate pierde TO T si urmeaza alte 2, 3, 4, 6 luni de izolare. O luna in plus in momentul asta e vitala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

N-o sa fie 0 nici peste 1 an

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha, daca trec 2 saptamani fara caz de infectare si nimeni din alta tara nu vine la noi, tara a scapat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

Pai cum sa nu vina nimeni? wtf

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi ca granitele is inchise?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

Serios?
https://www.politiadefrontiera.ro/......20069.html

În ultimele 24 de ore, prin punctele de frontieră au trecut aproximativ 13.700 persoane, cetățeni români și străini şi peste 8.900 mijloace de transport. Pe sensul de intrare au fost aproximativ 6.400 persoane cu 4.500 mijloace de transport, iar pe cel de ieşire 7.300 persoane cu 4.400 mijloace de transport

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trece oricine happy cine trece e testat *facepalm*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tian44):

Nu e nimeni testat la granita
si cum nu trece oricine? trece orice cetatean roman

| Dalmore a răspuns (pentru Tian44):

N-avem atâtea teste, lol

| Jackpot2 a răspuns:

Au voie sa dea doar de 2 ori!

| Jackpot2 a răspuns (pentru Jackpot2):

Nu mai au voie sa prelungească!

| mihai69 a răspuns (pentru Jackpot2):

Unde scrie asta?!?

| Jackpot2 a răspuns (pentru mihai69):

Am înțeles ca doar de 2 ori au voie sa o dea!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mihai69):

A auzit el pe la coltul blocului...

| mihai69 a răspuns (pentru Jackpot2):

Ai înțeles greșit.

| curiosul122 a răspuns:

Cel mai probabil da, s-a anuntat initial prelungirea pana in iunie.