| SirMonocluLaserGentlemanulGalactic a întrebat:

Exista si rasisti romani care urasc negrii? Daca da, de ce? Sau, de ce credeti ca negrii sunt desconsiderati sau jigniti in unele zone din america sau din toata lumea?

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Comit un procentaj urias din crime in SUA, peste 50%. Unii au o problema cu asta.

| Radu284 a răspuns:

Majoritatea romanilor nu cred ca au probleme cu negri, pentru ca nu se intalnesc des cu ei, si nu ar avea rost sa fi rasist cu cineva cu care nu ai nimic de a face. De exemplu, majoritatea rasistilor americani nu au probleme cu negrii din Africa, sau cu asiaticii din Asia, ci cu cei din America.

| Alexandra4500 a răspuns:

Nu am nimic cu nimeni, dar ei sunt jigniti doar din simplul motiv ca sunt negri. Ca na, tot timpul infatisarea a contat, nu ce gandesti sau ce simti.

| DanielCD a răspuns:

Rasismul in SUA e perceput diferit de RO! Dar cred ca mai bine intrebi un american despre problema asta, adica de la sursa, de aici sunt numai speculatii!