| VisSs a întrebat:

Ce credeti despre rasisti? big grin

4 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Nu suport magyarii,rromii,chinezii,negrii, italienii si mexicanii de niciun felthinking Sunt rasista? o.o Presupun ca da.

Recunosc, am doua prietene [o unguroaica si o tiganca] dar sunt niste fete de nota 10.Niste fenomene rare. happy

| daddu a răspuns:

Fiecare e rasist, mai mult sau mai putin. Tind sa cred ca nu sunt o persoana rasista, dar dupa intamplarea de acum 1 saptamana m-a pus pe ganduri ideea vecinului meu care spune asa " daca as avea o pusca, i-as 'pusca pe toti" - la rromi ma refer. NU GENERALIZA - am 1-2 prieteni rromi si sunt mai cinstiti ca romanii dar astia is rari ca apa in desert.

| laryssutzadlc a răspuns:

Ca sunt niste "oameni" fara prea multa minte...

| Naty_7679 a răspuns:

Rasisti, rasisti, ce sa spun...sunt si eu cam rasista in privinta rromilor si a maghiarilor putin dar nu ar trebui fiindca toti suntem la fel, acum daca un rrom ii nesimtit sau face ceva rau nu inseamna ca sunt toti asa sau no, asta a fost doar un exemplu care se intampla des.