| memoplusatent a întrebat:

Exista vreo sansa ca noi sa iesim din NATO in urmatorii 20-30 ani? Si daca am iesi nu ne-am alia cu altcineva? Si 3. Ce numai Putin poate decide daca da cu bombele? Nu sunt si acolo oameni sanatosi la cap care il pot opri?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa iesim inainte de desfiintare.
Este posibil ca NATO sa se desfiinteze in 20-30 de ani.
Ce o sa fie o sa afle cei care vor trai pana atunci, nu cred ca poate spune cineva acum.
La modul cum conduce numai el poate decide sa foloseasca arme de distrugere in masa, dar nu cred ca le va folosi, si-ar pune mai toata lumea in cap. Si mai sunt si altii din Rusia care ar putea sa-l impiedice, daca ar fi atat de nebun.