| grigor3 a întrebat:

Exista vreo sansa ca in urmatorii 10 ani Romania sa iese din nato? daca da, de ce? care ar fi logica? ca fara nato suntem ca si morti!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa tine asta ar fi sansa?
In mod sigur nu o sa parasim NATO, cel mult o sa iesim daca aceasta organizatie s-ar desfiinta.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Si crezi ca s-ar desfinta in urmatorii 10 ani adica ce motiv ar fi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

Nu mi-ai inteles raspunsul N-am spus ca s-ar desfiinta in urmatorii ani, n-am de unde sti cand s-ar desfiinta, probabil ca atunci cand o sa existe un singur stat federal pe Pamant - Statele Unite ale Lumii sau cu alta denumire.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu, nu este niciun motiv pentru asta. Nu exista nicio entitate politica in Romania anti-NATO si nici nu va exista probabil

| so0unDy2002 a răspuns:

Nu, sansele sunt 0. De ce? E in zona de influenta a Rusiei. Acum toti fug de rusi si merg in NATO si Europa.