| Alexul99 a întrebat:

Exista vreo-un site unde ma pot programa online pentru traseu? (examenul practic pentru permis auto) Dupa ce am luat sala m-am programat de acolo, dar destul de tarziu (peste 2 luni jumate), mi s-a spus ca daca imi vor gasi un loc ei mai repede voi fi anuntat, insa as vrea totusi sa stiu daca exista vreo-un site unde ma pot programa pentru traseu, ofer funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu, este ca oricare alta cerere.
Catre,
Politia rutiera.(judetul)
Domnule comandant,
Subsemnatul.(dai datele de identitate, CNP, domiciliu), va rog sa binevoiti a ma reprograma pentru sustinerea probei practice in perioada (spui o perioada de cca 1 saptamana).
Mentionez ca am fost decalarat admis la proba teoretica in data de. si am fost programat pentru proba practica in data de.
Solicit reprogramarea inainte de aceasta data deoarece in data respectiva (indici un motiv cat de cat temeinic).
Localitatea, data si semnatura
Cererea se depune personal la registratura politiei rutiere sau o trimiti prin posta, recomandata cu confirmare de primire.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune o cerere ca sa fii programat mai repede. Cererea se depune la seful politiei rutiere si sa speri ca vei avea norocul s-o aprobe.

| Alexul99 explică (pentru Ioandelasal):

Cum se face aceasta cerere?(unde) poti sa imi dai mai multe detalii?, te rog.

| Alexul99 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, multumesc mult pentru raspuns, voi incerca cu cererea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexul99):

Este foarte simplu, este ca oricare alta cerere.
Catre,
Politia rutiera.(judetul)
Domnule comandant,
Subsemnatul.(dai datele de identitate, CNP, domiciliu), va rog sa binevoiti a ma reprograma pentru sustinerea probei practice in perioada (spui o perioada de cca 1 saptamana).
Mentionez ca am fost decalarat admis la proba teoretica in data de. si am fost programat pentru proba practica in data de.
Solicit reprogramarea inainte de aceasta data deoarece in data respectiva (indici un motiv cat de cat temeinic).
Localitatea, data si semnatura
Cererea se depune personal la registratura politiei rutiere sau o trimiti prin posta, recomandata cu confirmare de primire.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu,te programeaza ei.
Si nu am mai auzit pana acum sa te anunte ei, programarea se face pe loc dupa ce ai luat sala.

| Alexul99 explică (pentru ROB3RT89):

Ma anunta cei de la scoala de soferi unde am facut, in caz ca se adauga mai multe locuri pentru traseu, sau in caz ca cunosc vreo situatie in care cineva nu se poate prezenta. Desi, s-ar putea sa fiu anuntat chiar de cei de la drpciv, fiindca mi-a fost cerut numarul de telefon, dupa ce am luat sala.
Cunosc multi care au dat traseul mai repede decat au avut acea programare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.