| voicu_marian a întrebat:

Exista vreun site unde pot vedea cauze pentru care sa donez bani? Si sa fie si autorizat sau ceva...

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In orice caz, numai la biserici sa nu donezi...asculta sfatul meu...acolo banii ajung in cu totul alte destinatii din pacate laughing

26 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Un caz
http://scandaldegorj.ro/......-s-triasc/
l-au dat la tv pe acasa

| iuliancico a răspuns:

Strigat de ajutor! http://iuliancico.blogspot.com, sincer, e cazul copilului meu...

| cucalic a răspuns:

Daca vreti sa donati bani, alutati va rog o fetita care are 4 luni si are probleme cu picioarele.toti incercam sa o ajutam.lasa-ti mi un mesaj va rog daca vreti sa o ajutati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu am o cauza, da-mi si mie 5000 de euro ca sunt amarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://asociatia-ihtis.ro cauta donatori pentru Festivalul Solidaritatii. Va asteptam alaturi de noi. Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule Marian! daca sinteni o persoana care doriti si puteti sa donati bani, atunci ajutati-ma pe mine. eu am nevoie de vani. Doresc sa-mi procur si eu un apartamen, nu mai pot sta in chirie. mailul meu este giggs1878@mail.ru. Multumesc mult! Multi ani inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule Marian eu chiar am nevoie de ajutor am o situatie disperata sunt in situatia de a fi executat silit de banca fiindca nu mai am cu ce plati ratele la un credit si salariul mia scazut mult de tot si mai am 4 persoane in intretinere cu acest venit, asa ca daca ma puteti ajuta contactati-ma la adresa mih_dta2008@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vrei sa donezi sau sa ajuti pe cineva nu ai nevoie de "publicitate" sau sa spui tuturor ca vrei sa ajuti, dar nu stii pe cine. Nu cred ca in jurul tau toti copii sunt sanatosi, sau nu ai cersetori in orasul tau. Ca oferi unui batran fara casa o farfurie de mancare, ca ii dai unui copil haine, chiar daca e rrom sau cersetor, ca unui somer ii oferi un salariu ca sa isi intretina familia, se numeste ajutor, donatie.
Cea mai mare donatie este iubirea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://alexandra-comanici.ro daca doriti sa faceti acest gest umanitar aceasta adresa va va oferii povestea alexandrei care este la un pas de moarte din lipsa banilor necesarii transplantului ce o poate salva.Va multumesc eu in numele ei in speranta ca o veti face. Pentru orice nelamurire adresa mea ciper_alex@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://alexandra-comanici.ro/index.php Sa ajutam! Are nevoie de noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule Voicu, si eu as avea nevoie de ajutor pentru fetita mea care are un handicap locomotor iar casa de asigurari sociale nu le mai da decat 10 sedinte gratuite de fizioterapie pe an iar copilul meu are nevoie de 100 asta inseamna ca eu ar trebui sa platesc 90 ori 15 lei egal 1350 lei pe an destul de mult pentru mine... care am pe luna doar bugetul de handicap 68 lei + 80 lei alocatia. Daca doriti sa ma ajutati aceasta este adresa mea de mail antonelazota76@yahoo.com.Va multumesc ca va ganditi si la altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa faci un bine... doneaza bani la clinica de cardiologie copii din TG. Mures. Sunt sigur 100% ca in felul asta salvezi vieti de copii. Sunt foarte multi copii care se nasc cu malformatii cardiace si sunt necesari bani pentru interventii chirurgicale. In felul acesta vei putea face fericite familii intregi. Stiu din proprie experienta acest lucru. In Decembrie am operat copilul cel mic pentru transpozitie de vase si acolo se fac minuni. Sunt oameni deosebiti cu credinta in Dumnezeu care isi fac treba asa cum ar trebui sa se faca in toate spitalele din tara.

Multumesc pentru intelegere si imi cer scuze pentru indrazneala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg, ca ai nevoie de bani?
Se vede, ca faci diversiune!
Rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doneaza si nu mai intreba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-as dori sa-mi dea cineva un sait ca sa pot sa donez si eu bani pentru animalute sarace.Eu am animale la mine acasa si prin cartier dar sunt prea mofturoase adica au ce vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua, numele meu este raluca, iar ceea ce fac acum este sa incerc sa imi ajut parintii care se afla intr-o situatie foarte grea.parintii mei au fost inundati acum 2 saptamani in judetul bacau, le-a intrat apa pana la jumatea casei, iar casa fiind batraneasca acum peretii incep sa se darame.imi este mila de ei pentru ca nimeni nu prea ia nicio solutie si acusi vine iarna si ei nu au unde locui, plus de asta mai este si fratele meu mai mic care sta cu ei. Cei care ii pot ajuta cu orice ma pot contacta la nr 0742742035 sau pe email raluk_yuby12@yahoo.com.daca exista cineva care are vreo indoiala de aceasta situatie se poate interesa in amanunt sa se convinga.Va multumesc din suflet ca m-ati ascultat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti apela la Crucearosie.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doneaza in contul RO62 RZBR 0000 0600 1201 6191 o suma minima de 10 lei pentru a ajuta o familie nevoiasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule Voicu, noi incercam din rasputeri sa deschidem o gradinita pentru copii fara posibilitati. V-am fi foarte recunoscatori daca ne-ati putea ajuta cu orice suma. Va multumim
anca_ignatiuc@yahoo.com

| ovideo a răspuns:

Buna. eu sunt ovidiu si am 17 ani. sunt inca la scoala. as vrea sa te intreb daca nu imi poti dona mie 50 de euro, pentru un ca dou parintilor mei care implinesc 25 ani de casatorie. eu nu primesc bani de buzunar, si imi este foarte greu sa ii iau dintr-o alocatie de 40 lei pe luna. as fi foarte bucuros daca mai putea ajuta si ti-as fi recunoscator. astept un raspuns. multumesc mult. ovideo.ciprian@yahoo.com

| mika_2344 a răspuns:

Daca doriti sa donati bani, eu am mare nevoie de 450 ron pentru. taxa de la facultate.Multumesc.Doamne ajuta!

| dikos a răspuns:

Exista asemenea site-uri, din pacate, nu este nimeni interesat sa ajute pe cineva aflat intr-o anume situatie... spun din experienta!

| aghitoaie a răspuns:

Buna ziua,

Ma numesc Alexandra Aghitoaie si doresc sa solicit ajutor din disperare. Va implor ajutati-ma cu 1 leu daca binevoiti pentru ca pentru mine conteaza...si un ban...problemele daca ar fi sa le insir v ati plictisi de citit, boala, datorii, casa nu am etc.Va multumesc din suflet! Dumnezeu sa va dea sanatate! IBAN : RO21BTRL03401201N25372XX

| Monica_6419 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza o donatie, sa primesc, oricat de mica, dar daca nu se mai poate, m-ar interesa urgent un imprumut pe termen scurt ca sa imi platesc creditul pe care il am, sa iau prima casa si dau banii inapoi. astept un semn 0722726205

| Ro_Imparte_1980 a răspuns:

Va asteptam cu ganduri si fapte bune pe www.imparte.ro, platforma caritabila de donatii online.