| pon a întrebat:

Firma l-a care am lucrat s-a desfiintat de o luna iar cartea de n\munca si acum nu am primit-o. mi se explica ca este la casa de pensii este posibil?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-ar putea sa fie la scanat. Acum casele de pensii cer cartile de munca firmelor pentru a le scana, chestie care dureaza cam doua luni. Am mai auzit problema asta, a avut-o chiar sotul meu la serviciu. Oamnii si-au dat demisia, cartile de munca erau la scanat la casa de pensii si el le-a obtinut foarte greu inapoi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil, dar totusi verifica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, eu am lucrat 3 ani de zile si dupa ce mi-am dat demisia imediat am si avut cartea de munca( evident am trecut pe la director sa ma lamureasca sa mai raman).