| calubalan a întrebat:

FMI, promotorul unei noi ordini mondiale? Promovează FMI o nouă ierarhie globală, cu Asia pe primul loc? http://ht.ly/2ZsJr

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Că FMI-ul este o unealtă a ceea ce numim încă din anii '80 "Noua Ordine Mondială", nu este un secret pentru nimeni.
Că FMI-ul vrea să pun Asia pe primul loc,... am îndoielile mele.
Şi oricum Asia, prin mastodontul reprezentant, China, nu are nevoie de FMI ca să ajungă lider, ajunge pe propriile-i forţe dominând economic.
Pariu că tastatura cu care ai scris e "Made in China" sau "Made in Singapore"? Aia-i ideea!
Salut.

| AaBb a răspuns:

Nu cred, probabil SUA le promoveaza pe primul loc.