| unvecin a întrebat:

Foamete în Yemen - ar putea fi cea mai mare din ultimii 100 de ani. 13 milioane de oameni afectați.

Exemplu de știre însoțită cu imagini cutremurătoare: https://www.bbc.com/......-100-years

(Un reportaj fără muzică de fond.)

Ce simți când vezi așa ceva? Putem face ceva? Ce?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Rău destul. Și, evident, nu putem noi să facem nimic. Dar eu mă gândesc și mai departe, la noi ceilalți, care mâncăm din ce în ce mai puțin alimente naturale și tot mai mul din astea chimizate și modificate...ce se va întâmpla și cu noi într-un oarecare viitor?