| anonim_4396 a întrebat:

Foarte confuz...Astept foarte multe raspunsuri de la oameni maturi!
Mergeam pe strada si dintr'o data ma acosteaza 2 indivizi. unul era roman iar altul de culoare inchisa.
Agent x, aratatimi si mie buletinul.
Eu am mers mai departe fara sai bag in seama.
Vin dupa mine, iar eu intru intr'un magazin.
Acolo sunt pe cineva, iar ei stau afara si se uita la mine.
Dintr-o data, vin in magazin, cel de culoare inchisa ma ea de mana si imi spune arata-ne buletinul, fiind bruscat.
Parca isi arata din nou isinga(nu mi se parea de politai) si ii arat buletinul fiind fortat de celalat barbat.
Se uita la el, mi'l da inapoi si pleaca.se opresc in fata magazinului iar eu ies si imi continui drumul foarte speriat...
Ce credeti ca vroiau acesti indivizi? Chiar erau politai?(erau imbracati normal, nici nu ziceai ca erau politisti.
Voi ce credeti? Or fi vrut sa ma ea cu ei? chiar o fi politai?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se distrau. Daca ar fi vrut sa te ia cu ei, ar fi facut-o, la fel cum te-au facut si sa le arati buletinul.

| harciog a răspuns:

Erau cei pe care i-a fraierit John intr-un bar din vest si acum nu mai suporta fraiereala si cer buletinul sa se convinga de identitatea individului.Sa-ti spun cum a fost atunci.Intra 3 baieti fiorosi intr-un bar si intreaba. -Care-i John mai? Se ridica unul vai de capul lui. -Eu sint John ma...Si astia da-i bataie vreo juma de ora si pleaca tipii. Dupa alta juma de ora de stat jos se ridica ala numai singe, rizind de nu se mai putea tine si cica printre sughituri de ris -Bai ce i-am mintit baaaaiiii.Nici nu sint eu John.

| Ionait a răspuns:

Cauta pe google.com "metoda maradona" si dupa asta verifica daca ai toate lucrurile pe care le aveai pana sa te intalnesti cu ei.

| HeliosMetal a răspuns:

Sincer,eu cred ca nu ar fi cazul sa te sperii, se intampla deseori cazuri din aste. Exista politisti sub acoperie si in romania.Probabil cautau pe cineva ce a comis vreao infractiune, si probabil semanai cu el.Ti-au cerut buletinul sa verifice numele.Asta e cea mai plauzibila idee.Cu datele din buletin oricum nu prea au ce face.In alta ordine de idei, or fi fost doi glumeti care au pus mana pe insigne false si vroiau sa-si faca de cap. N-ai de ce te speria.

| unknownn a răspuns (pentru HeliosMetal):

N-au ce face cu datele din buletin ha? Se imbraca normal,isi face o insigna la imprimanta,si cere buletinul,vede adresa,te fileaza vreo luna doua sa vada ce si cum(cand pleci la scoala, la ce ora te intorci, la ce ora te culci etc...) si asteapta momentul oportun sa te duca prin Italia la vandut organe

| HeliosMetal a răspuns (pentru unknownn):

Pai in primul rand nu pot sa foloseasca datele daca nu au buletinul.Pot sa retina ce scrie pe el,asta-i drept,insa dintre atatia oameni, tocmai pe tine sa te nimereasca, pare putin depasit.Si de ce ar fi pierdut ei atat timp sa te spioneze,sa vada unde stai, cand ar fi putu foarte frumos sa te urmareasca in liniste si sa vada unde locuiesti, macar nu ar mai fi creat panica.Totusi,cel mai sigur ar fi sa te feresti, oameni din astia sunt peste tot.

| dyonline88 a răspuns:

Poate aveau misiunea de a bate pe cineva.

| awesomedavid a răspuns:

Erau de la men and blackhee hee te verificau sa vada daca esti extraterestrulaughing

| ρіsөyαşμℓxXxŧαμxXxαℓyηŧαŧ a răspuns:

Ce tampiti sunteti cum puteti da astfel de raspunsuri?! Uite aici un raspuns: aia au scapat de la balamuc... phsihopati n-ai ce zice...

| badalanbadad a răspuns:

Poate erai la camera ascunsa tongue laughing)

| pisicutsatha a răspuns:

Nu cred ca erau,, dar au facut o gluma, ca sa te sperie

| pisicutsatha a răspuns:

Nu,cred,, dar ar fi posibil

| Myaxxx a răspuns:

Nu te speria maaaaa...au venit cu ganduri pasnice. ai grija sa dormi mereu si mereu cu ursuletul ca?