| gaby5995 a întrebat:

Fratilor, ce sa intampla in tara asta? Cioaca a fost eliberat? Dupa ce o omorat-o pe nevasta-sa? De ce un criminal ca asta are dreptul la libertate si Becali nu? Adica pe bune, se poate compara ce a facut Becali cu ce a facut Cioaca? Sau Becali e inchis pentru ca e credincios si restul de la putere sunt masoni?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cum poti sa acuzi bietul om daca nici nu sa gasit cadavru lui E.G. Nu sant probe sa-l inculpeze nu ai cum sa zici ca e asasin la ce caini au jandarmi trebuia sa o fi gasit pe femeie pana acum dar daca nau dat de nimic asta e. Inca nu a primit libertate ci e liber conditionat pana prin mai cand se va decide sentinta finala. Becali a facut el manevre fiscale dar Cioaca il vad un om normal si daca rade nu o face cu rautate unii oameni rad pentru ca le place din orice si isi poate reveni la postul de politist.

| anonima01 a răspuns (pentru mgtow):

Sunt de accoord cu tine, inca nu i s-a gasit cadavrul Elodiei si nici nu i se va gasi deoarece eu cred ca ea inca este vie si este undeva prin afara tarii. Si pe bune nu l-as face chiar biet om pe Cioaca ca a facut el altele.

| mgtow a răspuns (pentru anonima01):

E un om de treaba oricum i-as duce un vin daca as putea sa isi sarbatoreasca libertatea.

| darrio2007 a răspuns:

Cioaca nu este dovedit in totalitate ca fiind criminalul.Sunt doar dovezi indirecte.Mai ales ca nu au gasit cadavrul.Iar Becali a facut cam mult bine celor nevoiasi.Ca un haiduc.Si deranjeaza anumite personaje din tara asta.

| mona a răspuns:

Acelasi lucru ma intreb si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că cea mai mare pedeapsă pe care ar putea să o primească Cioacă ar fi aceea de a nu se mai vorbi de el vreodată în ţara asta, însă cu siguranţă asta nu se va întâmpla, din păcate.

La Cioacă nici măcar nu e clar cazul, însă au fost alte cazuri de omor, cu martori şi cu probe evidente, iar asasinul a stat doar vreo 2-3 ani în pârnaie, după ce primise o pedeapsă de 10 ani. Aşa e cu (in)justiţia din România.

| mada1820 a răspuns:

Tara asta se duce de rapa, nimeni nu mai ia decizii dupa adevarata dreptate, in ziua de azi doar banii vorbesc.

| mgtow a răspuns (pentru mada1820):

Nu avea bani sa mituiasca justitia au tot intors foile magistratii pana cand s-au decis sa il lase liber pana la sentinta finala, de unde sa aiba bani pentru spaga un politai care castiga putin...

| mada1820 a răspuns (pentru mgtow):

Avea nu avea, ideea este ca au lasat un criminal in libertate si nu este singurul.

| anonima01 a răspuns:

Da, e adevarat ca justitia in Romania e cam varza, insa faza cu Cioaca e discutabila, nu se stie nici acum ce s-a intamplat cu Elodia si poate acum ma crezi nebuna dar nu stiu de ce am impresia ca inca mai traieste si este pe undeva, clar nu prin Romania. Si este adevarat ca nu a facut cine stie ce Becali insa cineva vrea sa il tina cu orice pret in inchisoare.

| Prietenoasa a răspuns:

Ai dreptate.