| zozo74 a întrebat:

Funda! Deci am o intrebare mai complexa, sa facut succesiunea iar toata lumea si-a luat cota, insa bunica vrea sa-mi dea mie si nu fetei ei (mamei mele) partea ei in totalitate, intrebarea este prin ce metoda sa-mi dea partea ei (testament, contratc de vanzare cumparare-cu clauze sau donatie) incat sa nu poate fi atacat de catre mama mea respectiv fata iei.(mentionez ca bunica si mama mea nu se inteleg deloc bine) Multumesc

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Vanzare - cumparare - partea succesorala pe care bunica o detine - nu uita inainte certificat medical ca bunica este in toate facultatile mentale - asa vei fi curat ca lacrima

2 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Întrebarea ta conţine greşeli gramaticale, îmi pare rău (:-(((.

| edwarddragos a răspuns:

Daca ai 18ani se fake kontract la notar si nu mai are dreptul la aceea parte decat tu si bunica ta...