| zed0mrt a întrebat:

Grupa de munca se ia in calcul la pensia de invaliditate?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in calcul stagiul de cotizare si acesta este mai mare in cazul celor care lucreaza in conditii deosebite sau speciale de munca si, bineinteles, gradul de invaliditate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se ia in considerare. Uite: http://www.avocatnet.ro/......vreme.html
Cand mai ai intrebari din astea punele acolo. E un site specializat. Fa-ti cont!

| Divy a răspuns:

Da se ia în calcul și grupa de muncă pe lângă gradul de invaliditate desigurwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. fiindca am avut colegi parinti invalizi si coleg care iese la anul la pensie de drept, si de un an este invalid, si nu s-a luat in calcul decat gradul de invaliditate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar,sant anumite jigodii in sistem care abuzeaza schimband gradul dupa bunul plac, caz in care poti face contestatie si beneficia de un grad de handicap corespunzator realitatii si nu inchipuirii celui ce a hotarat aceasta.