| Carla9012 a întrebat:

Hei! Am si eu o întrebare, dacă sunt minoră si vreau să depun o plângere la poliție trebuie numaidecât să fiu însoțita de unul dintre părinți? Are ceva daca merg cu mătușa mea si ea e adult?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu mai sfătui copii prost.Vina ei ne vina ei acei băieți nu au dreptul să publice poze cu ea fara acordul ei, nu are de ce sa ii fie rusine. Uite pentru mentalitatea pe care o ai tu multe tac din gura si raman abuzate, batjocorite, violate pentru ca o sa se gândească ca vine unul ca tine ce le acuză că e vina lor.
Revinoti.

17 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca plangerea/reclamatia ta sa fie acceptata si inregistrata in mod obligatoriu trebuiesa fie insotita de un material probatoriu, adica o convorbire telefonica prin care iubitul tau sa confirme ca exista filmarea si de asemenea ca in convorbirea cu el sa existe referiri la sumele de bani platite, bani pe care tu ceri sa-ti fie returnate de el, de iubit, sau de acel ticalos nenorocit care te-a santajat si a cerut banii ca sa taca si sa nu arate filmarea si altora. Bineinteles ca poti fi insotita de matusa ta.

| mihai69 a răspuns:

Mătușa ta mai bine ar media situația cu mama ta și ați merge la Poliție să depuneți plângere penală pentru deținere de material pornografic cu minori, șantaj și amenințare.

| Carla9012 explică (pentru mihai69):

Nu vreau să știe mama.

| mihai69 a răspuns (pentru Carla9012):

Mama ta va afla până la urmă. Și e mai bine să-i spui tu decât alții, sau Poliția (asta în caz că dispari și merge acolo să te caute ăia). Vezi că toată lumea spune că trebuie să-i spui - de ce te opui? E singura ta cale de a scăpa din coșmarul ăsta!

| Freya1 a răspuns:

Dacă ai vorbit cu mătușa ta si e de acord du-te.

| Carla9012 explică (pentru Freya1):

Dar nu trebuie numaidecât unul din părinți nu?

| Freya1 a răspuns (pentru Carla9012):

Vorbeste cu mătușa ta care sa meargă la poliție sa spuna cum sta treaba si pe urma cei de acolo va vor spune exact cum trebuie sa procedati.

| Carla9012 explică (pentru Freya1):

Si oare ar putea afla mama dacă nu îi zic eu?

| Andreeush a răspuns:

Du-te cu mătușa ta la poliție, nu te lăsa șantajată.

| AliGab a răspuns:

Mai fata, este nevoie sa spui mamei tale de ceea ce se intampla. Va fi mult mai rau daca va afla din alta parte. Daca ai 15 ani, mama ta isi va da seama ca ai fost manipulata. Spune-i si ca ai luat bani din casa, asuma-ti fata de parintii tai greselile si fa tot posibilul sa nu le mai repeti. Ei ar putea pe moment sa isi piarda increderea in tine, dar odata cu trecerea timpului isi vor da seama ca daca ai putut sa le spui lucrurile prin care treci acum, poate vei fi mai de incredere pe viitor

| AliGab a răspuns:

Neaparat sa inregistrezi orice conversatie pe care ai putea sa o ai cu el si sa specifici ce s-a intamplat pana acum. Si pozele/filmuletele ar putea fi o dovada a ceea ce s-a intamplat, deci fuguta la politie cu unul din parinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altele depun plangere ca sunt violate si batute. Ar trebui sa-ti fie rusine sa depui plangere doar ca te santajeaza cineva cu poze nud, e doar vina ta. Nu ai de ce sa te duci la politie pentru asemenea rahaturi.

| Carla9012 explică (pentru anonim_4396):

Știu că e vina mea dar ce sa fac vreau sa ies din situatia asta penibilă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

"Uite pentru mentalitatea pe care o ai tu multe tac din gura si raman abuzate, batjocorite, violate pentru ca o sa se gândească ca vine unul ca tine ce le acuză că e vina lor."

Pai Binenteles ca ar trebui sa taca din gurã. Atata smiorcãiala doar pentru a atrage atentia asupra lor, nu ma intelege gresit daca e batjocorita vreo fata/femeie de fata cu mine si pot sa ajut o fac. Dar nu suport si nu am empatie pentru unele care se plang doar pentru a primi atentie si sa fie "ajutate" emotional.

| Carla9012 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau atentie eu doar am cerut un sfat pentru asta e TPU ce nu am voie?

| Carla9012 explică (pentru anonim_4396):

Ăsta e șantaj.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai sfătui copii prost.Vina ei ne vina ei acei băieți nu au dreptul să publice poze cu ea fara acordul ei, nu are de ce sa ii fie rusine. Uite pentru mentalitatea pe care o ai tu multe tac din gura si raman abuzate, batjocorite, violate pentru ca o sa se gândească ca vine unul ca tine ce le acuză că e vina lor.
Revinoti.

| Anee1667 a răspuns:

E îneapărată nevoie atâta timp cât eşti minoră să te prezinţi cu părintele sau tutorele, nu cu mătuşa.