| Ema12324 a întrebat:

Hei. Am un site personal cu servicii de design. Vreau sa stiu daca am nevoie de vreun act sau aprobare sa practic genul asta de activitate sau ceva cu care pot asigura clientul de autenticitatea site-ului.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca vrei sa oferi niste servicii trebuie sa ai o firma, un pfa ceva sa fiscalizezi veniturile.

| LPCTSTR a răspuns:

Site-ul tău are un certificat SSL (pentru protocolul HTTPS)?

| Ema12324 explică (pentru LPCTSTR):

Site-ul meu nu are nimic momentan (ca act ) inca e la faza prima de dezvoltare. De asta ma interesez acum de ce imi trebuie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ema12324):

Păi, îți trebuie un certificat SSL (costă tone, din păcate) pentru ca domeniul tău să fie certificat cu protocolul HTTPS, prima dovadă ce va arăta cumpărătorului că este într-un mediu securizat și că poate face plăți online în mod sigur.