| ssilverrsstonee a întrebat:

Ce amenda primesti daca in masina sunt 6 persoane in loc de 5? (in bani si puncte de penalizare, cat?)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda este de la 6 la 8 puncte-amenda, in prezent de la 870 lei la
1.160 lei. Un punct amenda este egal cu 10% din salariul minim pe economie stabilit prin HG, in prezent salariul minim este de 1.450 lei, astfel ca un punct-amenda este de 145 lei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, primesti amenda si ti s eiau puncte de pe permisul de conducere, pentru ca etse ilegal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Jullianna asta numai ca.caturi raspunde pe site, sa o opreasca cineva pana nu da ignore la tot site ul

iei 6 puncte amenda... adica 6*145 ron

| D3I3 a răspuns (pentru suntserios):

Adica 870 ron.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Credeam ca doar mie mi-a datlaughing)

| Roliii a răspuns:

Neaparat vrei sa primesti?