| PoloPower666 a întrebat:

Salut, știu ca suna ciudat dar ai voie sa porți masti de halowen sau casca de motociclist la volan primești amenda sau puncte de penalizare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am vazut in legislatia rutiera o asemenea interdictie si daca nu este interzis expres este permis.
Nu am vazut sa existe o contraventie care sa pedepseasca purtarea mastii sau castii la volan, asa ca nu vei fi pedepsit.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hai sa fim seriosi. Spune ce prevederi legale incalca.

| darrio2007 a răspuns:

Cu ce ti-ar fi de folos asa ceva? Iti limiteaza vederea periferica.