| JanaBucov a întrebat:

Hei. E o problema mai complicata...
Sora si nepoata mea au fost intr-un accident, deoarece un dement a intrat cu masina in ei. Cealalta sora a mea nu m-a trecut in dosarul in care a dat in judecata casa de asigurari, este prea tarziu sa ma treaca. Voi incepe alt dosar, iar sora mea vrea sa faca multe imbarligaturi sa ne i-a si partea noasptra ca noi sa nu putem lua nimic, e mana in mana cu avocatul. Ea spune ( sora care mai e in viata) ca ea are dreptul la bunuri primite de acolo ca e sora ei si ca a ajutat pentru inmormatare chesti... Si ca eu nu mai am voie la nimic, pot castiga procesul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus daca vei castiga sau nu, trebuia sa te constitui si tu parte civila in proces, dar poti incerca si acum, daca poti dovedi ca ai avut si tu cheltuieli si ca te-a afectat decesul surorii si nepoatei.
Ar fi bine sa vorbesti cu un avocat, care sa vada dosarul initial si el te-ar putea sfatui mai exact. Apeleaza la un avocat specializat pe daune din accidente de circulatie.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra pe site-ul Avocatnet.ro si pune intrebarea acolo. Iti faci un cont gratuit. Aici nu prea sunt persoane care sa te poata ajuta.

| gregoire a răspuns:

Prea multa ura intre frati...