| DeniiSlipknot a întrebat:

Hei. Revin cu o intrebare destul de urgenta. Daca cineva, este amenintat cu bataia/moartea de catre altcineva, se poate face ceva in potriva lui? Adica, daca m-as duce la politie cu dovezi ca totul este adevarat, ar putea sa il pedepseasca intr-un mod sau altul?
Va multumesc

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Poate primi o amenda si restrictie sa se apropie de tine.

| Bernardus a răspuns:

Daca dovezile sunt valide o sa primeasca imediat ordin de restrictie pana se va mai cerceta, dar daca sunt divezi bune s-ar putea sa te primeasca o sanctiune legala

| cameleonu05 a răspuns:

Adidasi de fuga ai? laughing

| DeniiSlipknot explică (pentru cameleonu05):

Am numa converse si vans laughing

| cameleonu05 a răspuns (pentru DeniiSlipknot):

Si ti-am zis sa iei o pereche sport, tu nu vreau converse vreau converse. Ce ai facut cu iubi ai rezolvat-o ca banuiesc ca iubi ameninta ca iti da cu spaima laughing

| MayhemChimera a răspuns:

Hei.Evident,du-te cu parintii la politie si da o contestatie impotriva lui, in care le vei arata politistilor dovezile.Depinde si de varsta persoanei acuzate, daca este majora sunt sanse mici si fie bagat la inchisoare, dar probabil nu va mai avea dreptul sa se apropie de tine sau de casa ta, in jur la 100-200 m.Ar trebui sa te duci urgent! Vezi ca dovezile sa fie valide.