| Deeafkbg a întrebat:

Am vorbit mai demult cu cineva pe Facebook ..nu l-am amenintat,nimic. Doar i-am spus ca iubita il insala si ca voi reveni cu dovezi. Acesta a spus ca ma da la politie pentru hartuire. M-am speriat si am sters contul de Facebook si cel de yahoo, pe care era facut. Respectivul nu ma cunoaste nu stie cine sunt. A zis ca ma poate gasi dupa ip. E adevarat? Se baga politia daca nu l-am injurat/amenintat? Din contra, el mi-a vorbit extrem de urat...

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii serios, politia n-are treaba cu tine daca nu l-ai amenintat. Chiar daca l-ai fi injurat tot nu este treaba politiei, daca iti stie datele te-ar putea actiona in judecata doar pe cale civila.

| Deeafkbg explică (pentru Ioandelasal):

Ce presupune asta? Nu stie nimic, asta e faza, ca vrea sa afle cine sunt. Contul era cu alt nume si alte poze. Nu cu mine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Deeafkbg):

Si atunci de ce iti mai faci probleme?

| minrest a răspuns:

Nu ai facut nimic ilegal, nu l-ai hartuit in sensul dat de lege, si in general, in nici un sens. Ai avut o reactie excesiva cand ai sters contul, dar nu are nimic, era contul tau. Dar ce looser e baiatul ala, cum se fereste sa se gandeasca ca iubita il inseala.

| D3I3 a răspuns:

Dacă ție ți-ar zice cineva că iubita te înșeală, nu ai vrea să scapi de tip? Nu te-ar putea da la poliție, doar te-a amenințat. Omul e furios, ce să-i zici.

| Deeafkbg explică (pentru D3I3):

De ce nu ar putea? Parea destul de serios sad

| D3I3 a răspuns (pentru Deeafkbg):

Daca zici ca nu ai adresat asupra lui cuvinte jignitoare, atunci nu are de ce. Dar cum in Romania ca politistii sa te caute trebuie sa indeplinesti fapte ingrozitoare ( omorul, contrabanda etc ), pentru niste injuraturi tot ce-ar face e sa rada.

| Deeafkbg explică:

Si inca ceva...ar mai avea cum sa gaseasca ip-ul daca eu am sters contul de Facebook si de yahoo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deeafkbg):

Politia te poate gasi, evident, dar ce ai facut ca sa te caute?laughing