| AleAlexa6 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa merg in Spania la niste rude cu avionul.

Acum intrebarea mea este: Poti merge si fara insotitor doar cu acordul parintilor[daca trebuie]?

Dau funda :*
P.s: Scuze de categorie big grin

Răspuns Câştigător
| EMike a răspuns:

Nu poti pleca fara insotitor. Poti iesi din tara pana la 18 ani pe baza unei procuri semnate de ambii parinti pentru care sunt de acord ca o persoana sa-ti fie insotitor.

8 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns:

Dc dai ma lu Emike Funda cand raspunde al 2 laughing), era vb de insotitor, a zis sick din proprie experiente, toti stim ca nu merge sa treci, doar tu nu stiai :O laughing

| sickoffallthings a răspuns:

Nu poti merge fara insotitor, stiu din propria experienta.

| gogus a răspuns:

Ai grija pe ca langa procura semnata de parinti, insotitorul trebuie sa aiba si un extras al cazierului judiciar. Si eu am fost in aceeasi situatie, si insotitorul meu neavand cazier m-au intors inapoi cei de la granita.

| DeadlyJunkie a răspuns:

Salut,si eu tot in Spania trebuia sa merg tot la niste rude dar am aflat ca fara insotitor nu pot, aceeasi situatie.