| vegasvegas a întrebat:

Hei TPU am reusit as vrea sa semnez un contract cu o casa de discuri din se numeste NoCopyrightSounds si nu prea stiu conditile unui contract puteti sa-mi spuneti condiitile, regurile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt destule prevederi contractuale, in primul rand partile contractului, apoi obiectul acestuia, perioada pe care se incheie, pretul, obligatiile si drepturile fiecarei parti, conditii de reziliere, etc.
Cel mai bine este ca un avocat/jurist sa studieze contractul inainte de semnare si sa-ti explice prevederile lui. De asemenea ar fi bine sa te asiste la negocierea contractului, este greu pentru unul care nu stie dreptul sa nu cada in vreo capcana.