| MescaMascalina a întrebat:

Doresc sa ma inscriu la facultate in sesiunea a 2a a inscrierilor si fiind de etnie rroma, am inteles ca trebuie sa aduc o adeverinta de la o organizatie gen partida romilor. Stiti cumva ce acte trebuie sa duc acolo pentru a-mi elibera adeverinta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adeverinta trebuie doar daca te inscrii pe locurile alocate expres romilor. Pentru celelalte locuri nu ai nevoie, esti ca oricare alt candidat. Numai bine!

| MescaMascalina explică (pentru Ioandelasal):

Asta este si ideea, vreau sa ma inscriu pe locurile alea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru MescaMascalina):

Ai nevoie de acea adeverinta si o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public, ca faci parte din etnia roma.