| Moonster a întrebat:

HELP >>>>>>>>>>>>: De cateva luni bunica mea si a tras apa in casa si cu ocazia aceasta a facut si baie, cu wc, chiuveta, cada etc. Problema e ca nu avea cum sa faca ca apa sa se scurga la reteaua de canalizare unde sunt conectate blocurile, si a tras cu tevi pana la rau. Totul a fost in regula paa acum cateva zile cand cineva de la primarie sau ceva de genu', a spus ca nu mai poate folosi raul ca si scurgere. Oare ce sa faca : sa mai foloseasca? si daca o sa foloseasca ce i se poate intampla? Reamintesc ca si canalizarea de care dispun doar blocurile se varasa in rau.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca si de la blocuri se varsa in rau atunci ea nu vad de ca nu ar putea folosi baia..sa se intereseze cum stau treburle de la o persoana autorizata in domeniul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canalizarea orasului se varsa in riu? Ma indoiesc. Bunica ta daca va mai deversa resturile in riu, va primi amenzi mari si va trebui sa scoata tevile.