| MadalinaGabriela02 a întrebat:

Hey, TPU!
As dori sa aflu cum se obtine cetatenia in Coreea de Sud.

Am cautat pe internet, dar am gasit doar date despre casatorie. Este casatoria singura cale de a obtine cetatenia acolo?

Sper ca am ales bine categoria, scuzati daca nu!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Desi nu stiu specific care sunt regulile de acordare a cetateniei, totusi stiu sigur ca nu ii intereseaza sa primeasca imigranti, cu mult mai putin inca sa introduca straini in corpul de cetateni, asa ca ma astept sa nu poti obtine cetatenia decat prin casatorie sau ca o recompensa exceptionala conferita de presedinte.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fost macar vreodata in tara aia ca sa vrei cetatenie sau ai impresia ca e la fel ca in desenele animate la care te uiti?

| MadalinaGabriela02 explică (pentru suntserios):

Nu am fost, am întrebat pentru că pur și simplu doresc să aflu, am făcut vreo crimă și nu îmi dau eu seama?
Nu înțeleg la ce este bun un astfel de răspuns; nu te supăra că îți spun, poate interpretez eu greșit, dar mi se pare lipsă de bun simț, îmi cer scuze. Care este intenția ta? Aia de a mă compara cu orice alt copil? Dacă da, te rog, scutește-mă.
În cazul în care nu cunoști răspunsul, nu te mai deranja, mulțumesc