Întrebare recomandată | Nutzu91 a întrebat:

Intai sa va explic cum sta treaba apoi am sa va intreb ceva
Am 21 de ani iar prietena mea are doar 16 iar in ultima vreme mi-a facut avansuri sexuale. Stiind ca nu era virgina am zis WTF thinking ce se poate intampla, ok toate au fost bune si frumoase pana de curand cand m-am certat rau de tot cu ea si era cazul sa ne despartim, ea era disperata astfel incat le-a spus parintiilor ca am dezvirginat-o eu si ca as avea intentia sa o parasesc. Acum ei nemaiputând de furie m-au amenintat ca daca nu raman cu ea vor merge la politie si vor declara ca le-am violat fata, iar eu acum sunt pe o muchie de cutit (cu doua taisuri) 1 la mana nu vreau nici sa dau de dracu' laughing 2. Nu pot sa stau cu o fata care ma minte intr-una, si mi-am pierdut toata increderea in ea. Astea fiind spuse intrebarea mea este urmatoarea: La cat timp dupa contactul sexual neprotejat se pot lua dovezi incriminatorii? Adica eu nu am mai avut nici un contact sexual cu ea din data de 11 martie, credeti ca se mai pot lua inca dovezi care m-ar putea incrimina? Astept un raspuns pentru ca eu m-am gandit sa mai stau cu ea o vreme si apoi sa ii dau liber dupa un timp cand am sa fiu sigur ca nu se mai pot lua dovezi dar credeti-ma ca nu mai suport sa o vad in fata ochiilor iar timpul pe care am sal petrec cu ea e timp pierdut din viata mea, care si asa nu este destul de lunga ca sa imi permit sa imi bat joc de ea happy. Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

In primul rand pentru a se dovedi un viol este necesar sa mearga in maxim 1 zi de la incident la iml pentru a preleva probe de sperma si a observa daca sunt sau nu leziuni. Din moment ce ultimul contact sexual a avut loc acum o saptamana nu are cum sa dovedeasca nici macar ca s-a culcat cu tine, dar mai sa dovedeasca ca ai violat-o. Apoi peste 15 ani sexul e legal, deci nu prea are ce sa iti faca. Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu parintii ei, sa ii explici cum sta situatia si poate ii trezesti la realitate si isi dau seama ce au crescutin casa. Si daca nu merge sa consulti un avocat, desi daca acei parinti au ceva in cap nu vor merge in instanta cu asa ceva pentru ca se vor face de rusine.

38 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns (pentru Nutzu91):

Tu văd că o judeci pe ea, fără posibilitatea de apărare (nu e aici ca să te contrazică). Te comporţi iresponsabil şi egoist. Ne prezinţi doar partea ta de poveste, o acuzi, o insulţi, te victimizezi, când de fapt tu eşti adultul care trebuia să aibă grijă ca nici să nu se ajungă până aici.

Sper să-ţi fie învăţătură de minte şi să nu faci şi alte victime în viitor.

Iar de partea legală s-au ocupat ceilalţi, nu am nimic de adăugat. Am vrut doar să trezesc puţină moralitate în tine, pentru că indiferent dacă o să răspunzi penal sau nu, greşeala ta este evidentă şi gravă şi dacă ai puţină conştiinţă, ar trebui să-ţi fie ruşine pentru ceea ce ai făcut şi măcar să-ţi ceri scuze în faţa fetei şi a familiei ei (care se comportă cum se comportă doar din dorinţa de a-şi apăra copilul...de care ai profitat).

Pe viitor, când ai de a face cu minore, ţine-ţi, te rog, hormonii în pantaloni (spre binele tuturor).
Salut.

| Nutzu91 explică (pentru NOname):

Si cum pentru numele lui Dumnezeu ai vrea sa nu o judec daca am prins-o ca ma inseala (prin faptul ca i-a zis prietenului meu ca nu are prieten si ca ar vrea sa il cunoasca) si cand sa ma despart de ea se comporta ceva de genul: "Stai asa ca nu poti sa te desparti de mine ca te dau la politie si te bag in puscarie" haide termina te rog si vino-ti in fire, am acuzat-o pentru ceea ce a facut, am insultat-o pentru ceea ce este nu pentru ceea ce nu este, si nu ma victimizez eu ci chiar am fost victima unei astfel de povesti, cat despre partea cu "minore" la fel ar putea sa faca si una majora.Nu doresc raul nimanui dar macar cateva minute daca ai fi in situatia in care am fost eu as fi vrut sa iti aud povestea, de fapt scuza-ma dar sti ce, uita tot ceea ce am zis, nu ai de unde sa stii cum a stat treaba intre mine si fata respectiva daca nu esti aici, ti-as arata mai multe chestii, cat despre rusine pentru ceea ce am facut si scuze in fata familiei si a fetei, imi pare rau sa te dezamagesc dar chiar nu am sa-mi cer, stiu la ce te gandeai cand ai spus cele de mai sus si crede-ma ca daca era asa cum te-ai fi gandit tu, ca m-am folosit de faptul ca ea era atrasa de mine doar ca sa o bag in patul meu, atunci nu numai ca mi-as fi cerut scuze, atunci chiar meritam orice pedeapsa chiar daca sexul era consimtit. Dar s-a intamplat total diferit si repet nu ai de unde sa stii. Multumesc foarte mult pentru comentariile tale (foarte utile de altfel), stiu ca in ochii tai sunt un nemernic care s-a folosit de atractia personala pentru a baga o fata in patul sau si acum vrea sa scape basma curata, dar nu am de ce sa imi fie rusine sau sa imi para rau pentru ca stiu ca impresia ta despre mine este total gresita, si sincer chiar nu imi pasa ce impresie ai despre mine deodata ce ti-ai creeat-o bazandu-te pe propriile tale pareri despre cum crezi ca a stat situatia de fapt, si da, am sa-mi tin hormonii in pantaloni cand am sa mai am de aface cu orice fata, fie ea minora sau majora pentru ca daca ne vom despartii sa nu declare cumva ca am violat-o...multumita?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Nutzu91):

Ea e naivă şi prostuţă, nu prea ştie ce face. Dar are o scuză, vârsta. Scuza ta care este?

"...macar cateva minute daca ai fi in situatia in care am fost eu as fi vrut sa iti aud povestea..."

Nu ar fi posibil, căci nu m-aş fi încurcat cu un minor (acesta este amănuntul crucial care îţi scapă; se pare, lipsit de importanţă pentru tine).

Dar mulţumesc că o să-ţi ţii hormonii în pantaloni măcar de acum încolo. O veste îmbucurătoare.

| Paul_Burcin_1970 a răspuns:

Frate ce sa faci ia-o de nevasta

| Nutzu91 explică (pentru NOname):

Lipsit de importanta NOname? Dragostea tine cont de varsta, dragabatting eyelashes? Am iubit-o pe respectiva fata si daca a vrut sa facem dragoste, am facut, ne-a mers bine o vreme (pana cand am aflat ce fel de pers. este), dupa aceea s-au intamplat cele spuse de mine mai sus, asa ca amanuntul care imi scapa mie chiar este lipsit de importanta de aceea mi-a scapat (intentionat) chiar daca ai avut grija sa mi-l amintesti in nenumarate randuri. Asta este scuza meawinking multumita?batting eyelashes

NOname
| NOname a răspuns (pentru Nutzu91):

Hai mă, nu-ţi mai căuta scuze!
Dragostea platonică e una, sex cu o minoră, care îi pune sănătatea în pericol, e alta.
Ai greşit, fie că îţi place s-o recunoşti, fie că nu.

| Nutzu91 explică (pentru NOname):

Am avut dreptate, fie ca iti place sa recunosti, fie ca nu, dar tu o ti pe a ta in brate si cu asta basta.Nu suporti sa dai dreptate cuiva care te-a contrazis (esti cumva in zodia taur?), bine trebuia sa imi dau seama ca ii pune sanatatea in pericol aici recunosc, dar sa faca sex si inaintea mea si in timp ce a fost cu mine (nu mai socotesc si cu mine personal) cu alte pers, nu i-a pus sanatatea in pericol? Dar sentimentele ce le aveam fata de ea, nu au fost puse in pericol si ravasite intr-un final? Iar daca eram si eu minor povestea ar fi stat altfel, dar intrebarea mea este, nu i-ar fi fost pusa sanatatea in pericol?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Nutzu91):

Tu nu ai treabă cu ce face ea cu alţii, dar eşti răspunzător pentru ceea ce face cu tine. Puteai foarte bine să o refuzi, să o laşi în pace şi să-ţi găseşti pe cineva mai apropiat de vârsta ta, major!

Nu înţeleg ce căutai la 21 de ani cu o puştoaică de doar 16.

Pentru ea orice contact sexual poate rezulta răni pe col uterin, boli venerice, iar mai târziu cancer. Dacă ai fi iubit-o, nu i-ai fi pus sănătatea în pericol şi nu ai fi vorbit despre ea aşa cum vorbeşti.
Când erai interesat de vaginul ei (în care nu aveai ce să cauţi), nu era "curvă" (măcar cunoşti semnificaţia cuvântului?)? Un bărbat care se respectă nu-şi jigneşte niciodată fostele iubite.

Dacă aş considera că ai dreptate, ţi-aş da-o, dar n-ai.
Nu aveai ce să cauţi cu o minoră.