| anonim_4396 a întrebat:

...Și încă ceva. Cum se explică faptul că Revoluția română a fost transmisă "în direct" la televiziune, iar mass-media occidentală și-a focalizat atenția spre cele ce se petreceau la București? Să existe vreo legătură cu faptul că exact în acele zile a avut loc o intervenție a SUA într-o țară latino-americană (Panama), în urma căreia au murit aproape 20.000 de oameni? Sau poate să se arate cât de sângeroși și primitivi sunt românii?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca tu dai crezare unor teorii paranoice,normal ca au fost cu ochii pe Romania,asa ceva numai era in toată europa,nu poti spune ca romanii sau comportat civilizat la revoluție,din moment ce au spart magazine, au dat foc, au făcut de toate, aia era civilizatie? nu uita de mineri din nou un comportament de jungla, primitiv, sa nu uit ti au omorat presedintele de craciun

| gabicoo a răspuns:

Totul a fost stabilit in cadrul întrunirii de la Malta unde Gorbaciov si Reagan s-au inteles atât asupra înlaturarii lui Ceausescu cât si asupra interventiei din Panama.
Fiecare și-a facut treaba in dreptul sau: americanii au macelarit panamezi, iar românii ( cu acordul rusilor ) s-au macelarit între ei.