Întrebare recomandată | Hukez a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru o cariera in Mass-media sau Televiziune? Ce materii se fac acolo si care se cer la examen?

Răspuns Câştigător
| Gabonne1982 a răspuns:

Spiru Haret - Filosofie si Jurnalism, Universitatea Media sau Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii, Universitatea din Bucuresti

3 răspunsuri:
| Hukez explică:

Specific orasul: Bucuresti

| dilymack300 a răspuns:

In mod normal Facultatea de Jurnalism.

Cauta in ce oras vrei sa faci si intereseaza-te direct la secretariatul facultatii respective.

https://www.google.ro/......tps?/webhp

| DoddleMariette a răspuns:

Hey! Poti sa urmezi si niste cursuri de specializare oferite de diferite trusturi media, daca vrei o cariera strict in televiziune. Acum depinde ce doresti sa faci mai departe, ideea e ca poti urma o facultate de comunicare si sa aplici pentru cursuri de specializare ca ai mai multe sanse. Multa bafta! happy