| MisterKat a întrebat:

Avem vedete in show-bizul romanesc?! Eu sunt de parere ca adevaratele vedete sunt cele care sunt oameni de calitate, sunt perfectionisti, sunt carismaitici... Exemple?! Avem destule. dar mintea noastra este "macinata" de tabloide, emisiuni de televiziune gen: "Un show pacatos" - cu Dan Capatos(sau Carpatos cum zicea o pseudo-intelectualo-personalitate) sau emisiuni gen Povestiri de Noapte.

Sincer sunt scarbit cand aud multi nenorociti spunand ca : "Vai ce rau mi-a parut ca a murit, vai ca nu stiu ce... etc) in momentul in care o mare personalitate a murit...

Sincer mi-e scarba, imi vine sa plang de nervi de faptul ca tot felul de semi-analfabeti, pesti, curve, extremisti, tarani, cocalari etc sunt extrem de mediatizati de televiziuni.
Nu! Nu incercati sa dati vina pe producatorii de televiziune, de manageri. ei nu au nicio vina daca nivelul Romaniei este: Nikita, Magda Ciumac, Daniela Crudu, Poponetz(alias.Codin Maticiuc) sau tot felul de copii de oameni importanti...

Intr-un interviu Dan Diaconescu spunea ca el ofera ce se cere, el nu are nicio vina de faptul ca are in majoritatea timpului invitati ciudati... Noi ii promovam, noi ii acceptam iar mass-media ii sustine! Asta e clar...

Citeam intr-un articol despre TVP Kultura (o televiziune poloneza de stat gen TVR Cultural la noi) ca in multe zile au audienta de cel putin 500.000 de oameni... Ma intreb oare cati oameni se vor uita la TVR Cultural la noi?! Cati?! A... niste bosorogi comunisti?! Asta e raspunsul vostru?! Daca e asa sunteti patetici. daca nu aveti de ales ori incetati sa promovati prostia, incultura si grosolonia ori faceti ceva... (Inclusiv eu... De azi voi sterge OTV, Acasa din lista de programe de la tv. Voi ce ati face?! )

Multumesc!

O zi/noapte faina!

Daniel.

Răspuns Câştigător
| Chuck a răspuns:

Salut.

Stirile? Te influenteaza negativ, te transforma intr-un pesimist. Zi de zi, vezi oameni morti, babe violate, iubite transate si mai stiu eu ce.
In legatura cu asta, recomand Steleverzi - Marele Ecran, melodia spune tot ( http://www.trilulilu.ro/pierdvremea/0d1ee1344d49af ).

Ipocrizia e mare, respectiv prostia. Trebuie sa invatam sa fim indiferenti cu ei, sa nu mai "cumparam", cum ai numit si tu, toate curvele, toti analfabetii, interlopii, etc.

Plictiseala isi baga si ea coada. Cand nu avem ce face, mai apelam si la t. v.

Bafta si noapte buna, sunt foarte obosit.

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu am renuntat in a ma uita si la stiri, ca sa nu-mi fac rau sa stiu ca am aceleasi drepturi ca si un criminal sau violator. Urmaresc cu drag totusi pe M. Badea, Florin Calinescu, Ciutacu si mai sunt cativa.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu ma prea uit la Tv dar ai dreptate in totalitate.

Psihoyounger

| hashe86 a răspuns:

VEDÉTĂ, vedete, s. f. I. 1. Actor sau actriță care deține un rol principal într-un spectacol, mai ales într-un film (și se bucură de renume, de mare popularitate); sportiv de mare talent și popularitate; p. ext. persoană care vrea să iasă în evidență, să epateze. asta ar fi definitia vedetei dupa DEX. daca te uiti mai atent la ultima parte a ei ai vedea ca acolo se incadreaza si specimenele prezentate de tine. nu avem ce face, ei ies in evidenta deci sunt vedete. ca iesi in evidenta cu ceva de calitate sau cu ceva de prost gust tine de sistemul de valori al fiecaruia. eu pe nikita o consider vedeta, una a balciului dar e vedeta.
in schimb artisti sunt mult mai putini si mai putin mediatizati, ca deh cultura nu se vinde, cum ziceai si tu. de asemena avem si staruri(in sport, politica, alte domenii non-artistice) sau persoane publice de o calitate inalta. sunt o multime de exemple.

| sorin a răspuns:

Vedete mai putin insa pseudo-vedetele din plin, pai a ajuns audienta sa fie facuta pe urma (nikitei, aleia sau ala naomi, si tarky.)Si tot ce mai inseamna anonomii asta? Ne reprezinta pana si in parlament una pe care a bagat o tasu in politica prin multele ei "succesuri", si ce a mai zis ea acolo, sunt scarbit de industria Tv din romania.

| annda a răspuns:

Pai din cauza lor probabil am renuntat sa ma uit la tv. Singurele posturi pe care le stie tv-ul meu sunt antena 3(sa ma uit la badea) si desene animate. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa sterg acasa tv? :O:O te`ai tampit?laughing otv`ul nu ma intereseaza da` cu acasa am crescut:X cu toate tenelovelele melee asa am invatat spaniolalaughing :X in nici un caz nu o sa-l sterg x-[ bine. da` asta nu inseamna ca sunt de acord cu "Povestiri de noapte" emisiunea asta chiar ii o porcarie. da` nu o sa sterg postu din cauza astaaalaughing prefer sa renunt la toate celelaltee posturi da fara acasa ar fi penal straight face sau fara deseeeneee:Xhee hee