| maf16 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva ce este necesar pentru a face imputernicire sau cum ii spune pentru a putea iesi din tara? Stiu ca trebuie facuta la notariat dar este necesar doar parintii sa semneze? sau si persoana in grija caruia parasesc tara?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parintii trebuie sa mearga la un notar public, avand actele lor de identitate. De asemenea trebuie sa aiba copii de pe actul tau de identitate si de pe cel al insotitorului. Numai parintii semneaza declaratia.

Răspuns utilizator avertizat
| maf16 explică:

Si pasaportul nu e obligatoriu?