| Sheridanx a întrebat:

As vrea sa plec in strainatate in vara aceasta, dar nu am 18 ani si parintii mei nu sunt in tara. Trebuie sa imi fac pasaport pentru.ca voi iesi din Europa. Am nevoie de o imputernicire de la ei pe numele persoanei cu care voi pleca. Se poate face o imputernicire daca ei sunt acolo si persoana respectiva aici? Scuzati categoria...nu am stiut unde ar trebui sa fie. Funda happy

2 răspunsuri:
| Rowanna09 a răspuns:

Iti trebuie imputernicirede la parinti astfel nu poti iesi din tara:d(iti spun din propie experientza)big grin

| Sheridanx explică:

Stiu ca am nevoie de imputernicire. vroiam sa stiu daca se poate face daca ei sunt acolo si persoana respectiva aici.tongue.Si daca da, cum?