| MasterSpirit a întrebat:

Imi poate veni citatie acasa daca nu ma ia la sectie sa semnez sau ceva..plm? Adica sa aive doar numele meu?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce citatie sa-ti vina, ai savarsit cumva vreo infractiune?
Daca ai savarsit o contraventie poti primi procesul verbal de contraventie si instiintarea de plata a amenzii.

| MasterSpirit explică (pentru Ioandelasal):

Nu ma,l-am zapacit pe unu de la sala, nu l-am lasat sa isi faca orele... ma refer la Senseiul de la o Sala, dar nu are informatii nimic, doar numele noastre, eu nu cred ca poate veni ceva.dar na.

| Ioandelasal a răspuns (pentru MasterSpirit):

Tipule esti total neinstruit si necivilizat. Era greu sa spui exact despre ce-i vorba?
Si "ma" poti sa fii cu cine-ti permite, eu nu-ti permit, nu retin sa te fi insotit la pascut gaste!

| VadTot a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cand raspunzi pe aici te astepti sa primesti in schimb tot felul de raspunsuri deci iti asumi un risc.moral ca sa zic asa deci numai certa bietul baiat. ok? dupa ce ca i bulversat si mai are putin si face pe el., mai vi si tu sa l bruiezi definitivlaughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru VadTot):

Nu ma supar sa primesc tot felul de raspunsuri, legat de subiectul postarilor. Nu ma supar nici adresarea la persoana a doua singular. Ma supara adresarea cu ba, ma, etc, o minima politete se impune, mai ales avand in vedere diferenta de varsta si instruire. Si atragerea atentiei nu este nici o bulversare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si, apropo, puteai sa te exprimi si fara acea injuratura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ca iti vine citatie, dar vor fi informati si parintii in cazul in care esti minor. Vor fi informati si fara citatie.

| PNick a răspuns:

In cel mai rau caz, iti va veni la primarie.Dar probabil ca nu.