| asined a întrebat:

Un amic a furat din real, suma fiind de 50 de lei.nu a platit atunci. a venit politia... l-au luat la sectie a dat declaratie, dar cu alt nume.acum i-a venit citatie acasa sa se prezinte in cateva zile.Astazi a fost la real si a platit aceea suma. Ce i se poate intampla?happyva multumesc:*

4 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Poate sa ii faca dosra penal happy funda puppy dog eyes?

| L33thaLL a răspuns:

Dupa gratii 20-31zile. amenda. depinde in ce mod a fost prins si cum decide codul penal

| me_9384 a răspuns:

Poate sa-i deschida dosar penal daca are peste 14 ani, dar daca isi retrag plangerea cei de la real si fac un acord nu patzejte numik.bafta

| ctlaida a răspuns:

Daca a platit suma si daca reprezentantul real isi retrage plangereaa nu se va alege de cat cu o amenda sau dosar penal pentru uz de identitate!