| ptm95 a întrebat:

Imi spuneti careva, ce trebuie sa fac pentru a chema o firma de transport persoane pe o ruta anume, pentru ca eu locuiesc la 30km de Timisoara iar abonamentul este 251 de lei pe luna iar la alta firma de transport persoane, am aflat ca un abonament lunar >>>la...ATENTIE45km este 153 de lei.
PS: Nu ca vreau sa stric concurenta firmei de transport cu pricina dar pe langa faptul ca pretul este piperat conditiile sunt cu totul dezolante (ex. iarna este mai frig ca afara, intarzieri insuportabile si daca ploua afara, ploua si in autobuz prin gaurile de aerisire care sunt deasupra scaunelor si daca nu avem grija ne alegem cu un duș instant gratuit). DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cum sa "chemi" o alta firma de transport, acestea nu organizeaza transportul de capul lor.
Firmele de transport fac cereri pentru licentele de traseu si acestea se acorda sau nu de catre Consiliul judetean si firmele trebuie sa le respecte.
In schimb poti face reclamatie la Protectia consumatorului din judetul tau.