| madducu a întrebat:

Bunahappy
Pot face scoala de soferi daca am 17 ani? Eu implinesc 18 la anul, prin martie dar ma gandesc ca voi fi ocupata cu BAC-ul si nu voi avea timp pentru permissad.
Stie cineva?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da poti obtine examenul teoric la 17 ani si la 18 practicul. Mai bine invata dupa ce termini bacul.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu, însă te poţi înscrie cu două luni înainte de a împlini 18 ani, astfel încât să termini la timp şi să dai examenul odată ce eşti majoră.

| Jacquelinor a răspuns:

Da, școala de șoferi se poate face de la vârsta de 17 ani dar poți conduce doar anumite tipuri de mașini. Restul devin legale când împlinești 18 ani. Oricum, merită să o incepi acum, deoarece, cum spuneai, vei fi ocupată cu Bacalaureatul

| vanessa_9482 a răspuns:

Poti sa incepi scoala de soferi cu 3 luni inainte de a implini 18 ani iar examenul il vei da dupa ce implinesti 18 anihappy

| Lumynyzza a răspuns:

Daca ai un insturctor cu tine poti conduce sau ceva de genul.dar examenul auto il dai cand faci 18 si permisul il iei la 18happysper ca te.am ajutat