| Mariushgv a întrebat:

In America se intampla aceleasi lucruri ca in Romania? Adica batai in strada, furturi etc.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe ce lume traiesti? N-ai vazut filme, video, stiri la televizor sau in ziare cu violentele ce au fost si sunt in SUA (banuiesc ca la asta te referi cand spui America).

| Adry05 a răspuns:

Acolo se împușcă direct, nu văd de ce ai crede c ă la noi e rau laughing)))) aici e chiar liniște față de multe țări

| Simpatic a răspuns:

Mult mai rau, acolo se si impusca lumea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania e un paradis pe langa violenta si infractionalitatea din SUA.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Peste tot în lume există criminalitate și infracțiuni.
La acest capitol, România stă mai bine ca USA,

| minrest a răspuns:

La ei au loc batai si furturi pe o scara mult mai mare, in plus este si foarte multa violenta gratuita.

| Donsavas a răspuns:

Peste tot se intampla infracțiuni.

| ChiftelutaCrocanta2 a răspuns:

Da,și chiar mai rău.La noi rar avem parte de tornade, ei au avut parte de grămadă de uragane.Au avut parte și de 11 septembrie.La noi se dă doar cu pumnul,bâte, scaune etc, iar acolo, de trage unu în tine, ești gata.Acolo se petrec mai multe furturi și infractionalitati decât la noi(vezi Samuel Little și Masacrul de la școala din Sandy Hook ). Dincă și Rîmaru nici nu se compară cu Ted Bundy și cu Charles Manson.

În concluzie :Singura diferență e că acolo e mult mai rău și periculos decât aici