| AvalohAlyn a întrebat:

In anul 2000 alegerile prezidentiale din turul II dintre Corneliu Vadim Tudor si Iliescu alegerile au fost fraudate.Am auzit multi oameni care au fost in comisiile de vot si zic s-au luat buletine curate la la putin timp inainte de inchiderea urnelor si a fost votat Iliescu, mai mult votau si in numele mortilor, cica a fost dezastru.Corneliu Vadim Tudor sustine de multi ani ca a fost furat si ca el trebuia sa castige alegerile atunci, nu spune degeaba, asa a fost.Multi vorbesc despre asta.Vadim Tudor trebuia sa fie presedinte din 2000 pana in 2004. Ce parere aveti? De ce sa mai votam daca stim ca alegerile vor fi fraudate?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Voi credeti ca Vadim a fost votat in asa maniera incat sa iasa presedinte?
Vise taica, vise...

8 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Pai tocmai asta e problema - nu votezi tu - lasi pe altii sa o faca in locul tau. As spune ca votul este mai degraba o obligatie decat un drept!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai trebuie sa fim mintiti, nu? Doar traim in Romania.

| antonius74 a răspuns:

Vorba lui Caragiale: "Votezi pe cine vrei si iese din urna cine trebuie"
Asa-i la noi, nu? big grin

| Dragosgan a răspuns:

Bine ca nu a iesit Vadim! Ca ajungeam:,, Republica Populara Romana Vadimista si Cersetoare,,. Dupa parerea mea asa se schimba numele.Si am auzit ca candideaza si anul asta si zice:Imi voi zdrobii adversarii asa cum i-am zdrobit in 2000.Eu prin asta as intelege ca vrea sa zdrobeasca Romania si sa stoarca ce mai e de stors din ea si sa ajungem sa cersim.Intre Iliescu si Vadim nu prea ai de ales ca sunt amandoi tembeli. Dar mai bine Iliescu.

| Irina a răspuns:

Da. a intervenit Occidentul pentru ca le era frica sa iasa Vadim ca presedinte. Ca si scuza. cica sa nu reinstaureze comunismul.

| ruxandra22 a răspuns:

Vadim Tudor era un real pericol pentru Romania la acea vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dreptul la vot ne face să mergem peână la urna de votare.
Fraudare, nefraudare, asta este.
Știm cu toții ce ne așteaptă, sunt alții la putere, nu noi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 2 stiga tare am sa tip fraudare...cred ca a fost fraudatlaughing)))