| destiny11 a întrebat:

In cat timp se primeste instiintare de divort de la data depunerii cereri de divort?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul termen depinde de incarcarea cu dosare a judecatorilor, poate fi intre o luna si 3 luni, uneori chiar mai mult. Citatia se va primi dupa cca 2 saptamani de la depunerea cererii. Numai bine!

| destiny11 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc,mi-ai fost de mare ajutor, multumesc mult noapte buna.

2 răspunsuri:
| freewoman a răspuns:

Divortul fara partaj dureaza intre 1-2 luni daca sotii se inteleg asupra tuturor aspectelor si intre 2 - 6 luni de la data depunerii cererii de divort la Judecatorie daca sotii nu se inteleg.
Divortul cu partaj dureaza intre 1 - 8 luni de la data depunerii cererii la Judecatorie.