| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca cineva merge cu viza de vacanta in Anglia după 6 luni primește înștiințare sa se întoarcă înapoi?
Daca da, după cat timp poate intra din nou în Anglia?
Funda!

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Daca stai peste perioada permisa, probabil ca nu iti va mai fi permis accesul in Anglia ulterior. Ca si turist poti sta maxim 6 luni iar tu ai incalcat aceasta regula. Daca tu ai alt scop: munca, studii etc, atunci ai nevoie de altfel de viza. Mai bine citesti aici http://www.mae.ro/node/54638

| AlexandruAdy a răspuns (pentru haileewatson):

Știu asta
Dar doar pentru vizita după cat timp se poate înapoi?