| wdexwjmwd a întrebat:

In cate orase din Romania sunt piste speciale pentru biciclisti?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista in general in orasele mari dar doar de forma. Exista chiar si prin unele sate dar au un rol de trotuar sau parcare pentru carute.

| rutanklan a răspuns:

In putine. Eu stiu de Timisoara, Cluj, Bucuresti, Sibiu, Oradea.Dar majoritatea sunt de forma.
Si intre Targu mures si Reghin exista una intre cele doua localitati.

Răspuns utilizator avertizat
| horyatm a răspuns:

Nu sunt de forma. Asta spun cei ce nu stiu nimic. In Timisoara spre exemplu exista foarte multi biciclisti, iar pistele intotdeauna sunt ocupate. Exista chiar si o companie(Ivelo) care inchiriaza biciclete, iar aceste biciclete le poti vedea peste tot rin Timisoara. In Timisoara mi se pare ca exista cea mai mare retea de piste de biciclete din Romania, mai peste tot le intalnesti.