| anonim_4396 a întrebat:

In cazul izbucnirii unui al Treilea Razboi Mondial ce consecinte credeti ca ar avea acesta asupra Romaniei?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este posibil un al III-lea razboi mondial, la fel ca primele doua.
Daca chiar ar izbucni atunci ar putea fi un dezastru mondial si noi am avea aceeasi soarta ca a celor mai multe tari, mai ales ca ar fi probabila folosirea armelor de nimicire in masa, nucleare, chimice si bacteorologice.

| anad a răspuns:

La situatia mondiala actuala, cand peste tot sunt focare de razboi si mai mult, teroristii islamici ameninta omenirea si destabilizeaza state, un razboi mondial ar duce categoric la distrugerea omenirii. Ar fi o adevarata catastrofa mondiala. Lucrurile ar scapa complet de sub control.

| T0T a răspuns:

Aceleași consecințe pe care le-ar avea și toată umanitatea. Nu am putea vorbi numai despre un dezastru național ci mondial.

| Doub a răspuns:

Ar disparea de pe harta lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar duce naiba Pamantul, daramite Romania.