| anonim_4396 a întrebat:

In ce conditii are cineva voie sa te perchezitioneze?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cu mandat de perchezitie..., in cazul in care esti suspectat de ceva: detinere si trafic de arme, droguri, proxenetism, ascunderea unui infractor, complicitate in alte cazuri infractionale...

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Cu mandat de perchezitie emis de un ptocuror, alaturi de unul sau 2 martori.

carla
| carla a răspuns:

Daca nu este vorba de iubit(a)..doar in cazurile de mai sus...:-P

| mariusres a răspuns:

Pentru perchezitia corporala nu e nevoie de mandat de perechezitionare de la judecator.mai mult, autoturismul e asimilat perchezitiei corporale, deci nici pentru ala nu trebuie mandat. te poti opune perchezitiei, dar atitudinea ta va fi considerata proasta cooperare cu organele judiciare si vei beneficia de o prezumtie de VINOVATIE si nu de una de nevinovatie, pe care va trebui sa o probezi.

| mihalitza a răspuns:

Cu mandat de perchezitie semnat de un procuror si in prezenta unui martor(cu conditia, bineinteles, ca" baietii cu ochi albastri" sa prezinte si niste legitimatii valabile, emise de Ministerul de Interne.)