| anonim_4396 a întrebat:

Politia are voie sa te perchezitioneze pe strada?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, dar numai daca tu esti de acord si in caz de infractiuni flagrante.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, după ce ai fost legitimat și ai mai tulburat și liniștea publică îți mai iei și amendă la Legea numărul 61/1991 republicată.
Pa, pa.

| drogh a răspuns:

Dacă consideră că eşti în neregula cu ceva, are dreptul să te percheziţioneze.

| IloveME a răspuns:

Daca nu ai actele la tine sau poti fi suspect de ceva normal!

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Da, dacă pare ceva suspect, au voie.

| McClod a răspuns:

Logic, daca pari suspect

| Burdetiu_Samuel_1997 a răspuns:

Mai desteptilor nu are voie sa te perchezitioneze, are nevoie de mandat ca sa te perchezitioneze asa cum e si la diferite institutii de invatamant

| AgathaRo a răspuns (pentru Burdetiu_Samuel_1997):

Mai desteptul stii ce-i un mandat de perchezitie sau macar la ce se foloseste? La un imobil (depozit, casa, apartament) se elibereaza un mandat de perchezitie nu la perchezitie corporala.