| BuffaloSoldier a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Politia are voie sa ma perchezitioneze pe strada, fara niciun motiv, fara ca eu sa fi facut ceva? Unii zic ca da, unii zic ca nu, pana la urma cum e?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ilegala o perchezitie fara nici un motiv, doar ca se pot invoca multe motive.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au voie, daca ei considera ca ai ceva de ascuns te pot perchezitiona

| minrest a răspuns:

Trebuie sa aiba un motiv. Motivul poate fi ca le pari suspect. Tu crezi ca ei perchezitioneaza lumea pe strada aiurea? Eu nu am fost perchezitionat in viata mea.